MENU +
KAYIT TR EN HAKKINDA KONUŞMACILAR PROGRAM KAYIT PRATİK BİLGİLER İLETİŞİM
ISTANBUL ULUSLARARASI SU FORMU

SU ve BARIŞ

Dünya, savaş ve çatışmalardan kaçan insanların sayısında görülmemiş bir artışa tanıklık ediyor. Türkiye bu olayların tam ortasında bulunurken, 4. İstanbul Uluslararası Su Forumu (İUSF) mevcut mülteci krizinin su üzerindeki etkilerini ele alacak.

4. İUSF, “Su ve Barış” ana teması altında mülteciler konusuna odaklanarak, kentsel su yönetimi, yardım eylemleri, hukuki konular ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini tartışacak. Mültecilere ev sahipliği yapan ülkeler, 4. İUSF’de mültecilere su ve hıfzıssıhha hizmeti temin etme konusundaki deneyimlerini ve başarı öykülerini paylaşacaklar.

Her Dünya Su Forumu’ndan bir yıl önce olmak üzere üç yılda bir düzenlenen İUSF etkinliğinin dördüncüsü, 2018 yılında Brezilya’da düzenlenecek olan 8. Dünya Su Forumu’naönemli mesajlar sağlamayı amaçlayacak.

SAYILARLA 3. İUSF
3095
KATILIMCI
106
ÜLKE
8
TEMATİK
OTURUM
20
YAN
ETKİNLİK
2
AÇILIŞ
OTURUMU
121
KONUŞMACI


BÖLGE İÇİN
KAÇIRILMAYACAK
BİR ETKİNLİK

İstanbul Uluslararası Su Forumu, her üç yılda bir küresel su topluluğunu bölgede ve dünyadaki en güncel su konularını tartışmak üzere İstanbul’da buluşturuyor. Bölgesel su sorunlarının yanı sıra su güvenliği ve suyun hukuki yönleri gibi hassas konulara da odaklanan İUSF, bugüne kadar dünya çapında 10 binden fazla katılımcıyı ağırladı. Bu yönleriyle İUSF, politika yapıcılar, yerel yönetimler, havza komisyonları, su idareleri, araştırmacılar, akademisyenler, uluslararası kuruluşlar ve STK'lar tarafından yoğun ilgi görüyor.
  • 75% AVRUPA
  • 17% ASYA
  •   5% AFRİKA
  •   2% ORTA DOĞU
  •   1% KUZEY AMERİKA